a
Redaktionen

redaktionen@disputs.dk

LollandLeaks

lollandleaks@disputs.dk

Nicolai Privrat

Chefredaktør
np@disputs.dk

Søren Rosenberg

Skribent
sr@disputs.dk

disputs.dk er en del af

nakskov.nu

CVR 35 36 25 68
Fællesskabsvej 11
4900 Nakskov

nyt aktivistisk meningsmedie på lolland
ForsideStemmeseddel Lolland Kommune KV17

Stemmeseddel Lolland Kommune KV17

Følgende lister og kandidater stiller op til kommunalvalget d. 21. november 2017 i Lolland Kommune

A. Socialdemokratiet

Holger Schou Rasmussen

Kasper Roug

Vibeke Grave

Signe Lund Winther

Steffen Rasmussen

Gert Mortensen

Muj Berisha

Haris Glamocak

Ole Marqweis

Niels C. Devantier

Klaus F. Svensson

Heidi Marqweis

Leif Utermöhl

Bodil Waagensen

Rassi Rasmussen

 

B. Radikale Venstre

Henriette Bødewadt, Errindlev

Kristian Stokholm, Rødby

Henrik Hladik, Nakskov

Thomas Bødewadt, Errindlev

 

C. Det Konservative Folkeparti

Klaus Møller, Nakskov

Lars Buhl, Rødby

Lene Frobøse, Fejø

Roman Smigielski, Holeby

Chris Christiansen, Maribo

 

D. Nye Borgerlige

Arthur Kortsen

Mathias Hansen

Anne Marie Raft

Linda Larsen

Erik Kjelgaard

 

F. SF – Socialistisk Folkeparti

1. Lars Christiansen

2. Judith Frederiksen

3. Erling Mortensen

4. Casper Løje Pedersen

5. Winnie Elmgreen

6. Henriette Spandet Jensen

7. James de la Motte

8. Ole Hersing

 

G. Landsbylisten

Jan Andersson

 

H. Nyt Lolland

Henrik Skovmand

 

I. Liberal Alliance

Jan Czajkowski

Torben Kjær

Else Hansen

 

L. Lokallisten Lolland

Thomas Bo Østergaard

Leo Christensen

Brian Hansen

Erich Mix

Karen Albrechtsen

Linda Sommer

Remzi Grepi

Esad Skrijelj

Niels Nielsen

Bent Ebbe Sørensen

Jan Jakobsen

 

M. Borgerlisten Lolland

Pia Ruberg, Rødby

Anette Egelund, Fuglse

 

N. Nationalpartiet

Leonit Istrefi

 

 

O. Dansk Folkeparti

Anette Knoblauch

Mikkel Søtbæk

Torben Hansen

Kisse Bødker

Henning Rasmussen

Eric Steffensen

 

P. Din Stemme

Henning Alfred Rasmussen

Marie-Louise Brehm Nielsen

Bjarne Sørensen

Vagn Pedersen

Marianne Pedersen

Kjeld Winther Jørgensen

Anette Poulsen

Heine Schultz

Elisabeth Gahleitner

Ingerlis Friis Pedersen

Lene Bång Jensen

Kim Frederiksen

 

U. Udkantsdanmark

1. Ib Andersen

2. Sebastijan Dzemail

3. Nicolai Andersen

 

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

Henrik Høegh

Tom Larsen

Tine Vinther Clausen

Jannie Barfoed-Høj

Hans Ole Sørensen

Søren Blumensaadt

Jens Erik Kistrup

Tobias Dinesen

Bøje Winther

Peter Larsen

Talat Hussain

 

Y. Nyt Lolland

Carsten Andersen

Jakob Andersen

 

Ø. Enhedslisten  De Rød-Grønne

1. Bente Borreskov, Maglemer

2. Johnni Struck, Nakskov

3. Per Markmøller, Bandholm

4. Bent Kvistholt, Nakskov

5. Kent Løjstrup-Thomsen, Købelev

6. Henrik Øllegaard, Østofte

7. Nedim Kiran, Stokkemarke

8. Kristof Lubowiecki, Holeby

9. Tina Øllegaard Nielsen, Østofte

10. Jørgen Jensen, Nakskov

11. Torben A. Hansen, Nakskov

12. Eva Grossmann, Lundehøje

13. Richardt Leonhardt, Nakskov

14. Jannik Jensen, Maribo

15. O. Olsen, Stokkemarke

16. Erik Steen Johansen, Lundehøje

17. Kirsten Hjarsø, Lundehøje

18. Søren Holme Hansen, Holeby

 

Å. Alternativet

Niels Vangsgaard

Lasse Falster

Thomas Winther

Henning Mogensen

 

Valgforbund

1.

D. Nye Borgerlige

I. Liberal Alliance

M. Borgerlisten Lolland

P. Din Stemme

Y. Nyt Lolland

 

2.

C. Det Konservative Folkeparti

O. Dansk Folkeparti

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

 

3.

F. SF – Socialistisk Folkeparti

Ø. Enhedslisten – De Rød Grønne

Å. Alternativet

 

4.

B. Radikale Venstre

G. Landsbylisten

L. Lokallisten Lolland.